Growkit – co trzeba o nim wiedzieć?

Domowe uprawy grzybów zdobywają coraz większą popularność. Nie wymagają one bowiem specjalnej pielęgnacji oraz szczególnej troski, tak jak niektóre rośliny. Ponadto są legalne w Polsce, więc da się je nabyć w łatwy oraz bezpieczny sposób, korzystając z cieszącej się zaufaniem witryny internetowej.

Growkit – czym jest i jak z niego korzystać?

Dla osób nieznających języka angielskiego słowo growkit potrafi brzmieć całkowicie niezrozumiale. Jest to jednak po prostu określenie na zestaw, który zawiera wszystkie niezbędne rzeczy, których potrzebuje się do samodzielnego badania grzybni. Przeważnie mowa tu o:

  • torbie z filtrami powietrza,
  • spinaczach do papieru,
  • grzybni konkretnej odmiany.

Trzeba jednak pamiętać, że polskie prawo zabrania hodowli grzybów psylocybinowych. Growkit wysłany na terenie Polski może więc służyć jedynie celom kolekcjonerskim lub badawczym. Jest on zdatny do użytku tylko przez ograniczoną ilość czasu – bezpiecznie przechowuje się go w lodówce około pół roku, w temperaturze, która nie przekracza 2-4 stopni Celsjusza. Należy zamawiać tego typu produkty ze sprawdzonych źródeł, aby otrzymać świeżą grzybnię, jaką magazynowano w odpowiednich warunkach. Warto sprawdzić, w jakich krajach hodowla grzybów psylocybinowych jest legalna, by mieć możliwość w pełni wykorzystać otrzymany growkit.

Golden teacher – co to takiego?

Jedną z najpopularniejszych odmian grzybów Psilocybe Cubensis jest z pewnością Golden Teacher. Zawiera w swoim składzie psylocynę oraz psylocybinę, które wprawiają umysł w niezwykły, psychodeliczny stan. Nazwa pochodzi od tego, że grzyby te pozwalają na doznanie mistycznych przeżyć oraz pobudzają głębokie przemyślenia. Często można spotkać się z opinią, iż dzięki nim da się lepiej zrozumieć siebie oraz rozwiązać swoje życiowe rozterki. Ponadto omawiana odmiana jest niesamowicie łatwa w uprawie.

Na pierwszy raz powinno się przyjąć nie więcej niż 2 gramy suszonych grzybów Golden Teacher. Bardziej doświadczone osoby mogą pozwolić sobie na nawet 5 gram suszu. Jeżeli korzysta się ze świeżego produktu, dawkę mnoży się 10 razy, ponieważ grzyby psylocybinowe mają w swoim składzie aż 90% wody. Przy wyliczaniu odpowiedniej porcji spore znaczenie ma nie tylko waga i wzrost użytkownika, ale również jego indywidualna tolerancja na psylocybinę. Warto jednak pamiętać, że posiadanie oraz spożywanie grzybów halucynogennych jest w Polsce nielegalne, można jedynie sprzedawać oraz kupować zarodniki, które nie zawierają zabronionych prawem substancji.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem growkita, koniecznie zajrzyj do sklepu mushlove.pl

Previous post Jak wygląda recykling paneli fotowoltaicznych?
Next post Jak pomnażać swoje oszczędności?