O oszczędzaniu

Są momenty, kiedy napotykasz jakiś ciekawy produkt

W sieci, w sklepie. Może chcesz gdzieś wyjechać. Podoba ci się, ale nie masz za bardzo wolnych środków, żeby sobie na niego pozwolić w danym czasie. Co robić, by takie pieniądze jednak były? W końcu żadne z nas nie lubi musieć przełożyć zakupu, rzeczy, którą mieliśmy upatrzoną już od tak długiego czasu.

Metod jest wiele, ale dlaczego nie praktykować tych najprostszych?

Masz skarbonkę świnkę? Oczywiście, nie musi być świnka. Po prostu jakakolwiek skarbonka, ale najlepiej taka, do której nie masz łatwego dostępu. Ja praktykuję po prostu kartonowe pudełko, które dobrze okleiłem silną taśmą. Powiesz, masz silną wolę. Ale i tak będzie kusić, aby przedwcześnie otworzyć. Ale spokojnie, nieco samozaparcia i samodyscypliny i z pewnością dasz sobie radę.

Po co taka skarbonka?

Wrzucaj tam małe, drobniejsze banknoty. 10, 20 zł, które zostają ci np. po zakupach lub dłuższy czas zalegają w portfelu. Powiedzmy, że maksymalnie będziesz tam wrzucać 50 zł w banknocie. Czasami jest takie „pięć” dych, którego nie wydajesz. Pomyśl, z takich banknotów miesięcznie, nawet jak uzbierasz, powiedzmy 100 zł, to po roku masz dodatkowy tysiąc. Mało na nowy gadżet czy kilkudniową wycieczkę?

Oszczędzanie od niechcenia i bez większego planu czy nawet systematyczności. To proste. Spróbuj.

Jak łatwo zaoszczędzić?

Oszczędzać można na wiele sposobów, trzeba tylko trochę wiary i być zagażowani. Przedstawię wam kilka pomysłów.
1. Kupować to co najważniejsze i najpotrzebniejsze. Może to powinno być jasne ,ale dużo osób kupuje produkty tylko dlatego ,że są na promocji . Nawet jeśli nie będzie im to potrzebne.
2. Robić sobie listę rzeczy, które brakuje w domu by nie kupować niepotrzebnych rzeczy.
3. Zakupy robić co jakiś czas np.: co dwa tygodnie lub co miesiąc. Bo jak będziemy chodzić do sklepu często to wszystkie promocje w nim będą nas kusić by kupić towar.
4. Kupować z rozwagą czyli kupować produkty dobrej jakości by służyły nam bardzo długo.
5. Kupować przez internet, tam można wiele produktów zakupić o wiele taniej i można brać udział w licytacjach gdzie upolować świetne okazję.
6. Łatwo można zaoszczędzić pozbywając się naszych uzależnień takich jak papierosy, alkohol i inne używki. Przedstawię wam ile rocznie można zaoszczędzić na papierosach:
Załóżmy,że paczka papierosów kosztuje ok 15 zł i wypalamy taką paczkę co dziennie to :
15 zł × 360 = 5400 zł
Widzisz można zaoszczędzić 5400 gdyby pozbyć się nałogu. Za te pieniądze miałby wyjechać z rodziną na wspaniałe wakacje.
Pamiętaj to łatwe i pozbywając się uzależnień też bardziej dbasz o swoje i innych zdrowie.

Previous post Jak powinna wyglądać kultura organizacyjna firmy?
Next post Większy ruch w galeriach handlowych