ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu – jak się zabezpieczyć?

Wiele osób traktuje ubezpieczenie domu jako opcję, ale w rzeczywistości powinno być ono koniecznością. Ubezpieczenie domu nie tylko uchroni Cię przed stresem, ale także pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Każdy właściciel domu powinien rozważyć ubezpieczenie swojego domu, ponieważ zasadniczo pomoże ono przygotować się na niespodziewane zdarzenia.

Ubezpieczenie domu – jak działa?

Głównym celem polis ubezpieczeniowych jest ochrona głównego budynku mieszkalnego, czyli tej części domu, w której faktycznie mieszkamy. Drugim najważniejszym składnikiem ubezpieczenia domu jest ubezpieczenie obiektów wolnostojących, do których można zaliczyć garaż, szopy, ogrodzenia, budę dla psa i inne. Zazwyczaj budowle wolnostojące są objęte ubezpieczeniem w wysokości do 10% (lub innej wartości procentowej) limitu pokrycia głównego budynku mieszkalnego. Można jednak dostosować polisę do własnych potrzeb, jeśli chce się uzyskać dodatkową ochronę dla konstrukcji wolnostojących znajdujących się na posesji. Przy zawieraniu ubezpieczenia domu należy sporządzić spis wszystkich urządzeń, mebli, sprzętu elektronicznego i innego mienia osobistego znajdującego się w domu, które będzie objęte polisą. Jeśli zdarzenie objęte ubezpieczeniem (np. burza) spowoduje uszkodzenie lub zniszczenie części tego mienia, można uzyskać częściowy lub całkowity zwrot kosztów, w zależności od szczegółowych warunków polisy. Jest to istotna zaleta tego rodzaju ubezpieczenia, która często jest pomijana przez właścicieli domów. W przypadku konieczności opuszczenia domu w trakcie jego naprawy lub odbudowy po wystąpieniu zdarzenia objętego ubezpieczeniem, ubezpieczony poniesie koszty hotelu, wyżywienia i podróży. Koszty te zostaną pokryte do pewnego stopnia z części polisy ubezpieczeniowej dotyczącej utraty możliwości użytkowania domu. Jest to kolejna korzyść z ubezpieczenia domu – zapewnia ono znacznie więcej niż tylko naprawę uszkodzonych gontów!

Ubezpieczenie domu – zalety

Klęski żywiołowe zdarzają się cały czas i niestety nie masz wpływu na to, czy spowodują one szkody w Twoim domu. Dzięki ubezpieczeniu domu można go chronić przed typowymi katastrofami, takimi jak powodzie i pożary. Ubezpieczenie domu pokryje koszty napraw i pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nie ma gorszego uczucia niż świadomość, że ktoś włamał się do naszego domu. Posiadanie ubezpieczenia na dom pomoże w takich niepokojących sytuacjach. Ubezpieczenie domu może pokryć koszty szkód w domu, a także koszty kradzieży mienia. Istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś może doznać obrażeń na terenie posesji. Jeśli coś takiego się wydarzy, należy być przygotowanym, a najlepszym sposobem na to jest posiadanie ubezpieczenia. Ubezpieczenie właściciela domu chroni przed pozwami sądowymi, pokrywając koszty leczenia i honoraria adwokatów. Dzięki temu można zaoszczędzić sobie wiele stresu i pieniędzy. Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że w niektórych przypadkach ubezpieczenie domu jest wymagane. Jeśli planujesz zaciągnąć kredyt hipoteczny, kredytodawca będzie wymagał wykupienia ograniczonego zakresu ubezpieczenia na wypadek zagrożenia. Dzieje się tak, ponieważ dom jest zabezpieczeniem kredytodawcy.

PERSONALIZACJA MARKI Previous post Personalizacja marki – jak to dobrze zrobić?
black friday Next post Black Friday – co to takiego i skąd się wziął?