Większy ruch w galeriach handlowych

Lock-Down

Marcowo-kwietniowe zamknięcie galerii handlowych było czwartym tego typu rozwiązaniem od marca ubiegłego roku. Czy po ostatnim lockdownie w galeriach handlowych obserwuje się większy ruch? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Zwłaszcza pierwsze dwa tygodnie po otwarciu były mocno ruchliwe w centrach handlowych. Nawet w zwykły dzień w tygodniu, np. wtorek, który zwykle jest bardziej „martwym” dniem w handlu, ludzi w galeriach było bardzo dużo, a wokół centrów handlowych tworzyły się spore korki. Ludzie ewidentnie byli spragnieni i głodni stacjonarnych zakupów. Zapewne wielu też potrzebowało na przykład trochę bardziej letnich odzieży czy obuwia. Nie każdy bowiem jest przyzwyczajony do zakupów internetowych.

W Centrach Handlowych obserwuje się też więcej tzw. „szwędaczy”

Jest to grupa ludzi, która do galerii handlowej przychodzi właściwie bez większego celu. Pochodzić po sklepach, coś zjeść, pooglądać. Dla wielu jest to zwyczajna forma rozrywki czy relaksu, choć akurat ten drugi przypadek jest dość dziwny. W wielu miejscach do sklepów ustawiają się kolejki – oczywiście ma to związek z limitami osób do poszczególnych osób. Na samych pasażach większe odległości czy limity nie są zauważalne. Zakupowy szał? Tak, a pewnie będzie jeszcze większy. W końcu zbliżają się wakacje.

Kolejne ograniczenia wynikające z pandemii covid-1

Od wielu miesięcy świat toczy nierówną walkę z wirusem covid-19. W wyniku pandemii śmierć poniosło wiele tysięcy osób, zaś rokowania na najbliższe miesiące nie wyglądają optymistycznie. W Polsce rząd wprowadza nowe ograniczenia, aby jak najszybciej ukrócić panowanie wirusa w kraju. Do nauki zdalnej oddelegowani zostają wszyscy uczniowie, łącznie z najmłodszymi klasami 1-3. Bez zmian będą czynne placówki przedszkolne, jednakże w obliczu sytuacji zagrożenia, czyli pojawienia się ogniska wirusa w danej placówce, może ona zostać zamknięta do odwołania. Opieka w szkole będzie zapewniona jedynie dla dzieci, których rodzice pracują w służbach medycznych lub mundurowych.

Zamknięcie stuprocentowe

Całkowite zamknięcie dotyczy placówek promujących działalność i twórczość kulturową, czyli teatry, kina, galerie sztuki, a także muzea. Nie będzie można również korzystać z basenów i siłowni. Zawiesić swoją działalność na czas istniejącej pandemii koronawirusa muszą także domy kultury i ogniska muzyczne. Czynne pozostaną ośrodki oferujące produkty niezbędne do codziennego funkcjonowania. Będą to sklepy spożywcze, apteki, sklepy z artykułami kosmetycznymi oraz z produktami dla zwierząt. Restauracje i lokale gastronomiczne zobligowane są do wydawania posiłków jedynie na wynos. Obowiązuje też zakaz organizowania imprez, spotkań i wszelkich wydarzeń gromadzących znaczne liczby osób w jednym miejscu.

Previous post O oszczędzaniu
Next post Zakładanie konta nie takie straszne