Zakładanie konta nie takie straszne

Łatwiejsze czasy

Kiedyś założenie konta wiązało się z wizytą w placówce i wypełnieniem szeregu formularzy. Każdy posiadał raczej jedno konto, gdyż otworzenie kolejnego byłoby czasochłonne i do niczego niepotrzebne. Jednak czasy się zmieniają i dzisiaj konto można otworzyć w kilkanaście minut nie ruszając się z kanapy.

Metody ”domowe”

Taką możliwość daje zakładanie konta poprzez biometrię, czyli zrobienie zdjęcie swojej twarzy i dokumentów, a następnie wysłanie ich do banku w celu weryfikacji. Taką opcję udostępnia np: bank Pekao. Nie ma potrzeby wychodzenia z domu. Bardzo szybko można założyć swój rachunek bankowy poprzez przelew weryfikacyjny. Ta metoda polega na przelaniu złotówki na otwierane konto ze swojego konta założonego w innym banku. Wówczas nowy bank otrzymuje potwierdzenie waszych danych osobistych i może aktywować wasz rachunek. Jeżeli wolimy jednak złożyć własnoręczny podpis to może do nas przyjechać kurier z umową. Wówczas umawiamy się z nim w dogodnym miejscu, składamy na umowie kilka podpisów i gotowe. Kurier sprawdza jeszcze nasze dane z dowodu i jeżeli wszystko się zgadza to zawozi dokumenty do banku w celu otworzenia konta.
Jak widać z biegiem czasu coraz łatwiej założyć konto. Wszystkie te metody są w pełni bezpieczne a dzięki nim możemy zaoszczędzić bardzo dużo czasu.

Szybko i przyjemnie załóż konto w banku

Kiedyś założenie rachunku bankowego było związane z wizytą w placówce banku i wypełnieniem wielu formularzy. Każdy miał raczej jedno konto, dlatego że założenie następnego byłoby czasochłonne oraz bezużyteczne. Ale czasy się zmieniają i na dzień dzisiejszy konto bankowe można otworzyć w kilkanaście minut nie wychodząc z domu. Taką szansę umożliwia otwieranie konta poprzez biometrię, czyli zrobienie fotografii swojej twarzy i dowodu osobistego, a następnie przesłanie ich do banku w celu weryfikacji.

Przelewy weryfikacyjne

Taką możliwość daje np: bank Pekao. Nie trzeba wychodzenia z domu. W krótkim czasie można założyć własny rachunek bankowy dzięki przelewowi weryfikacyjnemu. Taka opcja polega na przelaniu złotówki na otwierane konto z własnego rachunku posiadanego w innym banku. Wówczas nowy bank dostaje potwierdzenie waszych danych osobistych i ma szansę aktywować wasz rachunek. Jeżeli chcemy mimo wszystko złożyć własnoręczną parafkę to może do nas przyjechać kurier z umową. W takim wypadku umawiamy się z nim w wygodnym dla nas miejscu, składamy na umowie kilka autografów i gotowe. Kurier potwierdza jeszcze nasze dane z dowodu i jeżeli całość się zgadza to zawozi dokumenty do banku w celu założenia rachunku. Jak widać z rozwojem bankowości coraz łatwiej otworzyć konto. Wszystkie te metody zapewniają całkowite bezpieczeństwo a dzięki nim możemy spożytkować nasz cenny czas inaczej.

Previous post Większy ruch w galeriach handlowych
FOMO Next post Czym jest FOMO?